CSDD konkursā „Gaismas bērni” uzvaru izcīna PII „Bitīte”

Ar vairāk nekā 140 bērnudārzu grupiņu piedalīšanos noslēdzies Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) rīkotais radošais konkurss „Gaismas bērni”.

Tā laikā paši mazākie satiksmes dalībnieki iejutās dizaineru lomās, radot savus gaismu atstarojošos tērpus drošai dalībai ceļu satiksmē. Kopumā, palīdzot vecākiem un bērnudārza audzinātājiem, konkursā dažādus atstarojošus un atraktīvus apģērbus, kā arī aksesuārus radījuši vairāk nekā 2500 bērni.

Žūrijas komisija ir izvērtējusi visus pieteikumus un, pateicoties milzīgajai bērnudārzu atsaucībai, galvenās balvas, ZIB* īpašā dizaina no atstarojošas dzijas adītās cepures, saņem divi bērnudārzi: Nītaures vidusskolas pirmsskolas grupiņa „Zīļuks” un Kuldīgas pirmsskolas izglītības iestāde „Bitīte”. Uzvarētāji izvēlējušies savā ikdienas apģērbā iestrādāt krāšņus zīmējumus un ornamentus no gaismu atstarojošiem  materiāliem.

Kā norāda CSDD direktors Andris Lukstiņš, bērnu atsaucība pārspējusi gaidīto un labi parāda, ka aizvien vairāk izglītības iestādes ļoti atbildīgi uztver izpratnes veidošanu bērnos par satiksmes drošības noteikumiem: „Bērni labi izprot atstarotāju lietošanas nozīmi un ir gatavi aktīvi dalīties ar savām idejām kā ikviens var pagatavot krāšņu un drošu „gaismas tērpu”. Mēs ceram, ka ar savu radošo garu bērni iedvesmoja arī pārējos ģimenes locekļus ikdienā būt labi pamanāmiem. Kā pierāda konkursam iesniegtie darbi, liekot lietā nedaudz izdomas, atstarotāji var kļūt par patiešām stilīgu apģērba elementu.”

Ar šo konkursu ir  noslēgusies CSDD satiksmes drošības kampaņa „REDZAMS, TĀTAD DZĪVS!”, kuras laikā salīdzinājumā ar pērnā gada situāciju vairāk nekā divkārt samazinājies uz Latvijas ceļiem bojā gājušo skaits – dzīvību zaudējuši septiņi gājēji. Neskatoties uz vērā ņemamo situācijas uzlabošanos, ikviens iedzīvotājs aicināts ne vien pats diennakts tumšajā laikā valkāt gaismu atstarojošu apģērbu, bet rūpēties arī par līdzcilvēku redzamību uz ceļa un glābt viņu dzīvības, dāvinot „gaismas vestes” vai atstarojošu apģērbu.

  • ©Kuldīgas PII „Bitīte” - attīstības centrs